ATIK YAĞLAR CAN DOSTLARA MAMA (SIFIR ATIK PROJESİ)

Burhaniye Belediyesi bitkisel atık yağları toplayarak karşılığında köpek maması alıyor.
Sıfır atık projesi ve bitkisel atık yağların kontrolü yönetmeliği kapsamında çevreyi korumak ekolojik dengeyi koşullarını sağlamak ve deniz kirliliğinin önüne geçmek için Burhaniye Belediyesi bitkisel yağları toplayarak karşılığında can dostlar için mama temin ediyor.
Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında, lisanslı geri kazanım firmasına yollanan yağların karşılığında sokak hayvanlarına mama alınıyor.
Burhaniye Belediyesi tarafından sokak hayvanlarına yönelik yapılan çalışmalarda besleme ve sulama ihtiyaçları periyodik olarak devam ederken, Alida Nedim Eraslan Sokak Hayvanları Bakım Evinde yaşayan hayvanlar için de mama takviye destekleri yürütülüyor. Son olarak atık yağların mamaya dönüştürüldüğü projede can dostların hayati ihtiyaçları karşılanıyor.
Burhaniye Belediyesi olarak çevreye karşı olan sorumlulukların en üst düzeyde yapılan çalışmalarla yürütüldüğünü söyleyen Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, özellikle atık yağların önemine değindi. Başkan Deveciler Atık yağların doğa da bıraktıkları deformasyonun insan ve hayvan yaşamını olumsuz etkilediğini belirten Deveciler, “Belediye olarak sıfır atık belgesine sahil olmanın gururunu yaşıyoruz. Bunun için gerekli tüm fizibilite ve geri dönüşüm alanlarında çalışmalar yapıyoruz. Son projemizle de hem doğayı koruyup hem de sokak hayvanlarımızın temel yaşam ihtiyaçlarını karşılıyoruz” dedi.