Engelsiz Havuz

Burhaniye Belediyesi engellilerinde kullanabileceği havuzu hizmete açtı.

Burhaniye Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla yaptığı projeler tek tek hayata geçiyor. Yaz sezonuyla birlikte turizm alanında da yatırımlar yapan Belediye engellilerinde kullanabileceği “Engelsiz Havuzu” hizmete açtı. İşletmesi belediye tarafından yapılacak ve engellilerin ücretsiz faydalanacağı tesis tüm halka açık olacak.

Burhaniye Ören Plajı Müşerref Hekimoğlu gezinti yolu üzerinde bulunan “Engelsiz Havuz” son hazırlıklarını tamamladıktan sonra halkın hizmetine açıldı. Daha öncesinde engellilerin kullanabileceği şekilde tasarlanan ve denize sıfır olarak inşa edilen havuzda ayrıca kafe ve restoran hizmeti de veriliyor. Spor alanları, tenis kortları ve çocuk oyun guruplarının da yer aldığı tesisin kumsal hizmeti de bulunuyor.

Engellilerin ücretsiz olarak faydalanabileceği tesiste, fiziksel engelli vatandaşlar için havuzda bulunan özel tekerlekli sandalyelerle havuza girebilmesi sağlanıyor.

Engelli bireylerin topluma kazandırılması adına bu tür projeleri önemsediklerini ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Engellilerimiz kullanımına uygun olarak tasarlanan tesisimizi halkımızın hizmetine açtık. Engelli vatandaşlarımız haricinde tüm halkımızın faydalanabileceği tesisimiz modernize edilerek tüm ihtiyaçları karşılama noktasında faaliyetini sürdürecek. Herkese hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.