ŞEHİT ÖĞRETMEN ŞENAY AYBÜKE KREŞ ÇOCUK BAKIMEVİ

Burhaniye Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğüne bağlı hizmet veren çocuk gündüz bakımevi 2022 Eğitim Öğretim Döneminde faaliyete geçmiştir. Burhaniye Belediyesinde sosyal belediyecilik anlayışı ile hayata geçirilen projelerden biri olan çocuk gündüz bakımevine Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın ismi Meclis kararı ile verilmiştir.

Gündüz bakımevinde 37-66 aylık çocuklara hizmet verilmektedir. Çocuklara tam gün bakım hizmeti sunulmuş olup sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir. Sabah 08.00/18.30 saatleri arasında sunulan hizmette grup öğretmenleri ve yardımcı personeller hizmet vermektedir. Grup öğretmenleri alanında uzman ve yönetmeliğe uygun olarak çocuk gelişimi bölümü lisans mezunudur.

Kurum hizmet binasında 5 sınıf, oyun odaları, uyku/dinlenme odaları, yemekhane, çocuk parkı /bahçesi danışma ve idari bölümlerden oluşmaktadır; 100 çocuk kapasiteli gündüz bakımevinde grup öğretmenlerinin uyguladığı etkinliklerin yanı sıra İngilizce, Akıl ve zeka Oyunları, Halk oyunları ve Dans gibi dersler de verilmekte olup düzenli uyku ve yemek saatleri ile çocukların bilişsel, fiziksel, sosyal ve duyuşsal, motor becerilerini geliştirici eğitim anlayışı ile hizmet verilmektedir.

Gündüz bakımevine başvuru ve kayıt işlemleri belediye hizmet binasında Halk Masasında yapılmaktadır.