Burhaniye BELEDİYESİ

BURHANİYE YAT LİMANI

BURHANİYE MARİNA HAKKINDA

Edremit Körfezi, esas olarak tarihi ve büyüleyici arkeolojik alanlarının yanı sıra elverişli hava koşulları sebebiyle deniz tutkunları için cazip bir seyir alanıdır. Burhaniye Marina ise körfezin doğu ucunda yer almaktadır. Bölgenin Mayıs-Ekim ayları arasında hakim rüzgarı kuzeybatıdır, böylece neredeyse her gün yelken keyfini yaşayabilirsiniz. Her iskelede bulunan elektrik ve su bağlantısı, çamaşırhane, sıcak su imkanı bulunan sıhhi üniteler ve 7/24 kapalı devre kamera sistemli güvenlik ile yatlara hizmet verecek yeterli tesis ve hizmetler bulunmaktadır. Yat limanımızda palamar bot hizmeti olup, limanımızda kaldığınız süre boyunca özel işletme ve şahışlara her türlü yat bakımını yaptırabileceğiniz karapark alanımız bulunmaktadır. Karapak alanı için 100 tonluk travel lift’in 2023 yılında hizmete girmesi planlanıyor. Yat limanı geri sahasında ise belediyemize ait kafe-restoran haricinde limanımızın çevresinde otel ve marketler ile çeşitli alışveriş olanakları, yeme içme imkanları sunan işletmeler bulunmaktadır.

Edremit Kocaseyit Havalimanı, yat limanına sadece 10 Km uzaklıktadır ve dünyanın her yerine uçabileceğiniz İstanbul'a günlük olarak uçuşlar bulunmaktadır. Burhaniye’de ayrıca hastane, müze, alışveriş olanakları, oteller, yerel yemekler sunan restoranlar ve her hafta kurulan büyük bir pazar bulunmaktadır.

Bağlanma hakkında detaylı bilgi ve fiyatlandırma için lütfen iletişime geçiniz.

Koordinatlar             : N 39° 29.13’     E 026° 55.40’

VHF Kanal                  : 73

Deniz Kapasitesi       : 175

Kara Kapasitesi         : 50

Bağlanma Tipi           : Tonoz Sistemi

Cep Telefon               : +90 533 145 81 29

E-Posta                       : marina@burhaniye.bel.tr

 

ABOUT BURHANİYE MARİNA

The name Edremit originates from ADRAMYTTEION the ancient city and district name where Burhaniye and its marina are located. Adramytteion is the name of the brother of famous Lydian King Croesus. The city has seen many rulers through its history, namely the Persians, the Macedonians, the Romans and the Seljuk Turks. Adramytteion was one of the important commercial and cultural centres in ancient times along with Assos, Sardes, Pergamon, Troya and Ephesus. Today’s name Burhaniye originated from Burhaneddin, the son of the Ottoman Emperor Abdulhamid.

Edremit Gulf is an attractive cruising ground for visitors mainly because of its history, its fascinating archaeological sites and its favourable weather conditions. Burhaniye Marina is located at the eastern end of the gulf. The prevailing wind from May to October is from the NW so you can enjoy sailing nearly every day. There are adequate facilities & services to accommodate the yachts at stern to moorings with electricity & water connections at each berth, laundry, sanitary units with hot water and 24/7 security with CCTV. The planned 100 ton travel lift will be in service for 2022 and today all kind of yacht maintenance are available during your stay at the marina.

Edremit Kocaseyit Airport is only 10 Km from the marina and there are daily flights to Istanbul where you can fly every destination in the world. Burhaniye also has a hospital, museum, excellent shopping facilities, hotels, restaurants serving local dishes and colourful market every week.

Please contact the mooring office for pricing or any other questions.

Coordinate                 : N 39° 29.13’     E 026° 55.40’

VHF Channel              : 73

Capacity Afloat          : 175

Capacity Ashore        : 50

Berthing Conditions : Med Mooring

Mobile                         : +90 533 145 81 29

E-Mail                          : marina@burhaniye.bel.tr