Burhaniye BELEDİYESİ

SOSYAL HİZMETLERİMİZ

SOSYAL HİZMETLERİMİZ

Sıcak Yemek Yardımları

İhtiyaç sahibi kişi ve ailelere Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzce, Belediyemize dilekçe ile müracaat etmeleri sonucunda, günlük sıcak yemek verilmektedir.65 yaş ve üstü vatandaşlarımız, engelli vatandaşlarımız, yalnız yaşayıp yemek yapacak durumu olmayan vatandaşlarımıza, Diyetisyen kontrolünde hazırlanan yemek listesine göre, günde 1 öğün sıcak yemek yardımında bulunulmaktadır.

Gıda Yardımları

İhtiyaç sahibi kişi ve ailelere Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce gıda yardımı yapılmaktadır.

Sosyal Market

Hayırsever vatandaşlarımızın bağışladığı giyim eşyaları Sosyal Marketimize gelen ihtiyacın olan vatandaşlarımıza verilmektedir.

Eşya Yardımları

Vatandaşlarımızın Sosyal Marketimize bağışladığı kullanılabilecek durumda olan ev eşyalarını, Belediyemize dilekçe ile müracaat eden, İlçemizde yaşayan İhtiyaç sahiplerine yerinde incelemesi yapılarak evlerine teslim edilmektedir.

Aceze Yardımları

İlçemizde ikamet eden fakir ve yoksul geliri olmayan ihtiyaç sahibi kişilere, Belediyemize dilekçe ile müracaatları sonucunda incelenmesi yapılarak, uygun görülen kişilere aceze maaşı bağlanmaktadır.

Asker Yardımı

İlçemizde yaşayan maddi durumu iyi olmayan asker ailelerine, Belediyemize dilekçe ile müracaatları sonucunda incelenmesi yapılarak, uygun görülen kişilere askerlik bitimine kadar maaş bağlanmaktadır.

Odun Yardımları

Belediyemiz Park Bahçe Müdürlüğü tarafından kesilen ve hazırlanan odunlar Belediyemize müracaat eden ve Muhtarlıklardan alınan listelere göre ilçemizde yaşayan fakir ve yoksul ailelere müdürlüğümüz tarafından dağıtılmaktadır.

Bebek Bezi Yardımları

İlçemizde ikamet eden bebeği olup maddi durumu iyi olmayan ailelere, dilekçe ile müracaatları sonucu bebek bezi yardımında bulunulmaktadır.

Okul Yardımları

İlçemizde İkamet eden, Şehir merkezi ve Kırsal Mahallemiz de ikamet bulunan maddi durumu iyi olmayan, geliri düşük ailelerin çocuklarına, Belediyemize dilekçe ile müracaat etmeleri sonucunda, okul kıyafeti ve kırtasiye yardımı yapılmaktadır.