ÇOCUK GÜNDÜZ BAKIM EVİ

 BURHANİYE BELEDİYESİ NUR ÇAKIROĞLU ALBAK ÇOCUK GÜNDÜZ BAKIMEVİ

Burhaniye Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğüne bağlı hizmet veren çocuk gündüz bakımevi Eylül 2021 tarihinde faaliyete geçmiştir. Burhaniye Belediyesinde sosyal belediyecilik anlayışı ile hayata geçirilen projelerden biri olan çocuk gündüz bakımevi Burhaniyeli bağışçı yardımsever Nur Çakıroğlu Albak’ın katkıları ile yapılmıştır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı kamu kurum ve kuruluşları gündüz bakımevi yönetmeliğine göre hizmet veren gündüz bakımevinde 37-66 aylık çocuklara hizmet verilmektedir. Çocuklara tam gün ve yarım gün bakım hizmeti olmak üzere iki seçenek sunulmuş olup; çocuklara sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir. Sabah 08.00/18.30 saatleri arasında sunulan hizmette grup öğretmenleri ve yardımcı personeller hizmet vermektedir. Grup öğretmenleri alanında uzman ve yönetmeliğe uygun olarak çocuk gelişimi bölümü lisans mezunları arasından seçilmiştir.

Kurum hizmet binasında 5 sınıf, oyun odaları, uyku/dinlenme odaları, yemekhane, çocuk parkı /bahçesi danışma ve idari bölümlerden oluşmaktadır; 100 çocuk kapasiteli gündüz bakımevinde grup öğretmenlerinin uyguladığı etkinliklerin yanı sıra İngilizce, Akıl ve zeka Oyunları, Halk oyunları ve Dans gibi dersler de verilmekte olup düzenli uyku ve yemek saatleri ile çocukların bilişsel, fiziksel, sosyal ve duyuşsal, motor becerilerini geliştirici eğitim anlayışı ile hizmet verilmektedir.

Gündüz bakımevine başvuru ve kayıt işlemleri belediye hizmet binasında Halk Masasında yapılmaktadır.