BURHANİYE BELEDİYESPOR KADIN BASKETBOL TAKIMI 1. LİG YOLCUSU

BURHANİYE BELEDİYESPOR KADIN BASKETBOL TAKIMI 1. LİG YOLCUSU

09.3.2022

Burhaniye Belediyespor Kadın Basketbol takımı 1. Lig finalleri için Gaziantep’e doğru yola çıktı. Kafileyi Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler uğurladı.
Bölgesel Lig’de mücadele eden Burhaniye Belediyespor Kadın Basketbol takımı Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Lig’e yükselmek için final maçlarının oynanacağı Gaziantep’e doğru yola çıktı. Bölgesel ligde gösterdiği üstün performansla grubun lideri olarak plaf-off müsabakalarına kalan Körfezin İncileri play-offlarda da tüm rakiplerini eledi.
Yapılan müsabakalar sonrası 1. Lig için ümitleri tazeleyen Burhaniye Belediyespor Kadın Basketbol takımı Burhaniye’ye Bölgesel Lig’de ilk defa finallere kalmanın heyecanını yaşattı. 14-19 Mart arasında 6 takımın mücadele edeceği final müsabakalarının en güçlü takımı olan Burhaniye Belediyespor Kadın Basketbol takımını finallerin yapılacağı Gaziantep’e Başkan Deveciler ile birlikte Başkan Yardımcısı Murat Yazgan ve Meclis üyesi Hasan Küçükdereli uğurladı.
Burhaniye Belediye hizmet binası önünden kalkan otobüsle yola çıkan Körfezin İncilerine, Burhaniye Belediyespor Şube Sorumlusu Bülent Başaran, Genel Koordinatör Çiğdem Avcu, Basketbol Takımı idari Menajer Hikmet Aydın Köle, Baş Antrenör Özlem Köle ve Antrenör Yardımcısı Emre Yıldırım da eşlik etti.
Burhaniye Belediyespor Finallerde Diba SK, Elazığ Basketbol SK, Emlak Konut SK, Tekirdağ Çerkezköy SK, ve İzmir Büyükşehir Belediye SK ile karşılaşacak. Her takım bir maç yaparak puan ve averajla 2 takım Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligine çıkmaya hak kazanacak.
Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler takımı uğurlarken sporcu ve teknik ekibe güvendiğini ve başaracaklarına emin olduğunu söyleyerek, tüm takıma tek tek başarılar diledi.