Burhaniye Belediyesi Kadın Danışma Merkezi Açılıyor

Burhaniye Belediyesi Kadın Danışma Merkezi Açılıyor

07.3.2022

Burhaniye Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kapılarını açıyor. Sosyal belediyecilik anlayışıyla yaptığı hizmetlerde kadın ve çocuklara pozitif ayrımcılık uygulayan Burhaniye Belediyesi, projelerinden birini daha hayata geçiriyor.

İlçede yaşayan her kesimden kadının korunması ve desteklenmesini önceleyen Kadın Danışma Merkezi’nin açılışı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve Burhaniyeli kadınlar birlikte gerçekleştirecek.

“HAK, HUKUK, ADALET VE MÜCADELE”

Merkez de kadın ve çocuklara sosyal, hukuki, ekonomik ve psikolojik konularda ücretsiz destek sağlanacak. Burhaniye Belediyesi bünyesinde, uzman Psikolog, Sosyolog ve Hukuk Danışmalarının ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti vereceği merkezde, fiziksel, cinsel, psikolojik ve ekonomik şiddete maruz kalan kadın ve çocuklara yönelik hizmet verilecek.

DEVECİLER; “MAĞDUR EDİLMİŞ HER KADIN BİZİM ACIMIZDIR”

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler yeni hizmete açılacak Kadın Danışma Merkezi için şunları söyledi. Merkezimizin, ilçe de yaşayan ve mağdur olan kadınların umudu ve destekçisi olacağına inanıyorum. Kadınların yaşadıkları sıkıntıların çözümü noktasında belki de en önemli adımı atıyoruz. Başta şiddete maruz kalan kadınlar, hem psikolojik hem de sosyolojik olarak baskı ve gözdağıyla yaşamdan koparılıyor. Bu kadınlarımıza vereceğimiz destekle onları tekrar yaşama bağlamayı ve sorunlarını çözüme kavuşturmayı hedefliyoruz. Kadınlar bizim için en değerli varlıklar ve onlara yapılacak her hizmet geleceğimizi şekillendirecektir. Mağdur edilmiş her kadın bizim acımızdır” dedi.

Burhaniye Belediyesi Kadın Danışma Merkezi açılış töreni; 8 Mart 2022 Salı Günü Saat: 14.00

ADRES:

Kocacami Mah. Hürriyet Cad. Pabuçcuoğlu Apt. No:53/2 (Belediye Hizmet Binası Karşısı-Denizbank Üstü)