Körfezin İncileri Finallerde

Körfezin İncileri Finallerde

27.2.2022

Burhaniye Belediyespor Kadın Basketbol takımı finallere yükseldi.

Burhaniye Bölgesel Liginde mücadele eden Burhaniye Belediyespor Kadın Basketbol takımı güçlü rakibi Kalamış Khalkedon takımını yenerek adını finallere yazdırdı. Körfezin İncileri Playoff maçlarının son müsabakasında kendi evinde 80-53 gibi farklı skorla Khalkedon’u eleyerek 1. Lig finallerine kaldı.

Burhaniye Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen müsabaka da, Kalamış Khalkedon takımıyla final müsabakası oynayan Burhaniye Belediyespor Kadın Basketbol takımı oynadığı maçta rakibine nefes aldırmadı. Tüm periyotlarda liderliği alarak rakibine fırsat tanımayan Burhaniye Belediyespor kızları 80-53 gibi açık ara bir skorla rakibini final yolunda eledi.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in de katılarak izlediği maçta heyecan hiç azalmadı. Burhaniye Belediyespor, üstün bir performans sergilediği ve üst üste basketlerle rakibini yıldırdığı ve farklı skorla kazandığı müsabakada finallerin kapısını açtı. ,

  1. Lig finallerine çıkmaya hak kazanan Burhaniye Belediyespor oyuncuları ve teknik heyetini maç sonunda tebrik eden Başkan Deveciler, hepsine tek tek çiçek vererek galibiyeti kutladı.

Körfezin İncileri’ni final yolunda desteklemek için stadı dolduran Burhaniyeli taraftarlar takımlarını yalnız bırakmadı. Belediye Meclis üyelerinin de katıldığı müsabakada yüzlerce Burhaniye Belediyespor taraftarı maç sonuna kadar tezahüratlarla takımı coşturdu.

Burhaniye Özgür Kanatlar Bando takımının da bando ile eşlik ettiği müsabakaya Burhaniye Belediyespor Şube Sorumlusu Bülent Başaran, Genel Koordinatör Çiğdem Avcu, Basketbol Takımı idari Menajer Hikmet Aydın Köle, Baş Antrenör Özlem Köle ve Antrenör Yardımcısı Emre Yıldırım katıldı.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “1. Lig yolunda Play-off müsabakalarını kazanarak finallere gitmeye hak kazanan Burhaniye Belediyespor Kadın Basketbol takımımızı canı gönülden kutluyorum. Sporcularımızın azimleri ve yöneticilerimizin gayretleriyle Finalleri de kazanarak Burhaniye Belediyespor adını 1. Lige yazdıracağımızı ümit ediyorum. Takıma emek veren başta sporcularımız ve teknik heyet olmak üzere herkesi tek tek tebrik ediyorum” dedi.