YEMEK YARIŞMASINDA KAZANANLAR BELLİ OLDU

YEMEK YARIŞMASINDA KAZANANLAR BELLİ OLDU

21.1.2022
Burhaniye Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali kapsamında düzenlenen yemek yarışması tamamlandı.
Dereceye girenlere ödülleri Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş ve eşi ile birlikte Başkan Yardımcısı Murat Yazgan, Belediye Meclis Üyesi Çiğdem Avcu tarafından verildi.
Hüsnü Pazarbaşı Kültür Merkezinde yapılan yemek yarışması zeytinyağlı yemekler, zeytinyağlı börekler ve zeytinyağlı tatlılar olmak üzere 3 ayrı kategoride gerçekleştirildi.
Jüri üyeliğini BUBYO Müdürü Doç. Dr. Muammer Bezirgan, Yiyecek İçecek Hazırlama Öğretmeni Emre Çelebi Belediye Meclis Üyesi Serap Bekiroğlu, Burhaniye Belediyesi Blue Port Otel Başaşçısı Metin Güngör ve Belediye Aşevi Başaşçısı Gülten Arslan’ın yaptığı yarışmaya toplamda 33 yemek, börek ve tatlı çeşidi katıldı.
Yarışmada Zeytinyağlı yemekler kategorisinde Enginar Çanağı ile Selin Burçin Sezer birinci., Ispanak borani ile Rabiya Toprak ikinci, Zeytinyağlı karışık et yahnisi ile Hülya Özdemir üçüncü; zeytinyağlı börekler kategorisinde zeytinyağlı ribisa ile Ayşen Duyar birinci, pırasa böreği ile Fethiye Tarı ikinci, karışık otlu çiğ börek ile Şaduman Düzköy üçüncü olurken;zeytinyağlı tatlılar kategorisinde zeytinyağlı soğuk baklava ile Gülsüm Aydın birinci, midye tatlı ile Serpil Bellekçi ikinci, kuvai milliye tatlısı ile Pelin Burcu Sezer üçüncü oldu.
1.’liği kazanan yarışmacılara Belediye tarafından altın hediye edilirken, dereceye girenlere hediye paketleri ve tüm katılımcılara da teşekkür belgesi verildi.