Ören Yolunda 2. Etap Başladı

Ören Yolunda 2. Etap Başladı

06.6.2024

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Burhaniye Belediyesi’nin ortak çalışması ile Enver Güreli Caddesi’nde 2 etaplık asfalt ve bordür yenileme çalışmaları devam ediyor. Yaklaşık 3 kilometrelik yolda ekipler hız kesmeden çalışmalarını sürdürüyor.

 

Ören yolunda 1. etapta yer alan 550 metrelik bölgede trimer (asfalt kazma makinesi) ile başlayan çalışmalarda zemin iyileştirme ve asfaltlamayla; 20 cm PMAT-PMT ve stabilite, dayanıklılığı sağlayan, tekerlek izinin oluşumunu azaltan 8 cm’lik binder imalatları gerçekleştirildi. Yaklaşık 30 cm yüksekliğindeki asfaltlama çalışması ile Burhaniye’nin en çok kullanılan yollarından biri olan Ören yolunda vatandaşlar konforlu ve güvenli yolculuk yapabilecek. Aynı işlemlerin yapılacağı 2. etap çalışmaları için de, eski asfaltın sökümü ile çalışmalar başladı. Özellikle yoğunluğun arttığı yaz aylarında trafik düzensizliğine sebep olan Beyaz Durak Kavşağı da yeniden düzenlenerek hizmete sunulacak.

 

Yol çalışmalarını ekibi ile birlikte yerinde inceleyen Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Kanayan yaramız, yıllardan beri yaptırılamayan Ören yolu çalışmalarına 1 hafta önce başladık. Kuzey Ege’nin turizm merkezlerinden biri olan Ören’e artık vatandaşın ulaşımı çok daha konforlu ve kolay olacak. Asfalt çalışmalarının ardından kaldırım düzenlemesi ve bisiklet yollarını da yaparak Ören’imizi güzel bir yola kavuşturacağız. Verdiğimiz sözü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Akın ve ekibine, desteklerinden dolayı tüm Burhaniyeliler adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.