Burhaniye'de Ramazan Bayramı Kutlandı

Burhaniye'de Ramazan Bayramı Kutlandı

10.4.2024
Ramazan Bayramı Burhaniye’de kutlandı. Her sene geleneksel olarak yapılan Bayramlaşma töreni Burhaniye Turan Bayraktar Parkında gerçekleştirildi.
 
Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Garnizon Komutanı Topçu Binbaşı Yusuf Kaya, Emniyet Müdürü Faik Karabaş, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Çağdaş Ak, siyasi Parti temsilcileri, STK’lar ve birim müdürlerinin katıldığı halkla bayramlaşma programında halkın bayramını kutlayarak bir konuşma yapan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Herkesin her yıl özlemle beklediği Ramazan Bayramımızı, hemşehrilerimiz ile birarada kutlamanın sevinci içindeyiz. Tüm Burhaniyeli hemşehrilerimin Ramazan Bayramlarını kutluyor, sağlıklı, güzel yarınlar diliyorum” dedi.
 
Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş’te bayram programında yaptığı konuşmada Burhaniyelilerin bayramlarını kutlayıp hayırlı olmasını diledi. Yapılan konuşmalar sonrası ilçe protokolü ilk olarak İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bayram ziyareti düzenledi.
 
Emniyet Müdürlüğüne bağlı polislerle bayramlaşan ilçe protokolü daha sonra Jandarma Komutanlığına ziyaret gerçekleştirdi. Komutanlıkta selamlama taburunun karşıladığı protokol üyeleri, ardından Devlet Hastanesinde yatan hastaları ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Hastanede doktorlar ve sağlık ekiplerinin de bayramını kutlayan ilçe protokolü bayramlaşma programını Kenan Sucuoğlu Huzurevi’ne düzenlediği ziyaret ile yaşlılarımızı unutmayarak bayramlarını kutlayarak tamamladı.
 
Yapılan hastane ve huzurevi ziyaretlerinde Hastalara ve huzurevi’nde yaşayan vatandaşlarımıza Burhaniye Belediye Başkanlığı tarafından kolonya dağıtıldı.