Burhaniye Belediyesi Ramazan Ayı Boyunca İftar Verecek

Burhaniye Belediyesi Ramazan Ayı Boyunca İftar Verecek

11.3.2024

Burhaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, Ahmet Akın Kültür Merkezi’nde Ramazan Ayı boyunca iftar yemeği verilecek.

Geçtiğimiz yıl Ramazan’da 35 bin kişiye iftar yemeği veren Burhaniye Belediyesi, bu yıl da geleneği bozmayarak ilçe genelinde Ramazan’ın birlik ve beraberlik ruhuna yakışır şekilde iftar davetleri düzenleyecek. 

 

İftara gitmek isteyen vatandaşlar için ücretsiz ulaşım imkanı da sunularak, Burhaniye Belediye Hizmet Binası önünden Ahmet Akın Kültür Merkezi'ne otobüs ringleri düzenlenecek. Yardımsever vatandaşların desteği ile belediye tarafından Ahmet Akın Kültür Merkezi’nde, 30 gün boyunca düzenlenecek iftar davetlerinin yanı sıra belediye tarafından Ramazan Ayı boyunca erzak yardımları da artarak tüm ihtiyaç sahibi hanelere destek olunacak. 

 

Yardımseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevini de üstleneceklerini belirten Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Sosyal belediyecilik anlayışımız ile ilçemizdeki ihtiyaç sahiplerine elimizden geldiğince her zaman destek oluyoruz. Özellikle birlik ve beraberlik duygularımızın arttığı Ramazan Ayı’nda belediyemize gelerek bağışçı olmak istediğini belirten yardımseverlerimizi de en doğru şekilde yönlendiriyoruz. Gerek erzak yardımı, gerek market kartı yardımı, sıcak yemek bağışı, gerekse de doğru koordine ile bağışçı ve ihtiyaç sahibi arasında köprü oluyoruz. Ramazan ayı boyunca da Ahmet Akın Kültür Merkezi’mizde bağışçılarımızın desteği ile her akşam iftar sofralarında buluşacağız. Kadir Gecesi’nde de geçtiğimiz yıl 5000 hemşehrimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz iftar davetimiz gibi yine birlikte olacağız. Hep andığımız o eski ramazanların güzelliğini ilçemizde yaşamaya devam edeceğiz” dedi.