8 Mart Kadınlar Buluşması Etkinliği Hıncahınç Kutlandı

8 Mart Kadınlar Buluşması Etkinliği Hıncahınç Kutlandı

09.3.2024
Bugün, Burhaniye Belediyesi tarafından Ahmet Akın Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününe özel "Kadınlar Buluşması" adlı etkinlik, yaklaşık 1000 kadının katılımıyla coşkulu bir kutlama şeklinde geçti.
 
 
Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, yaptığı konuşmada, "Tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum. İlçemizde bu anlamlı günü, düzenlediğimiz çeşitli etkinlikler neticesinde büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Toplumumuzun her alanında kadınların önemini vurgulamaya devam edeceğiz" şeklinde açıklamalarda bulundu.
 
 
Düzenlenen etkinliklerle beraber kadınların sosyal, ekonomik ve kültürel hayatta önemli bir yere sahip olduğu bir kez daha hatırlatıldı. Etkinliğe katılan herkes, kadınların hakları ve eşitlik mücadelesi konusunda farkındalık oluşturulması adına önemli bir adım atıldığına şahitlik etti.
"Kadınlar Buluşması" etkinliği, kadınların toplumdaki önemini vurgulayarak, birlik ve dayanışma ruhunu en güzel şekilde yansıttı.