8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Burhaniye'de Coşku İle Kutlandı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Burhaniye'de Coşku İle Kutlandı

07.3.2024
Burhaniye Kent Konseyi tarafından düzenlenen etkinlikler, kadınların emeğini ve önemini vurgulayan bir dizi etkinlikle renklendi.
 
 
Programın açılış konuşmasını yapan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, 8 Mart'ın anlamını ve önemini vurguladı, kadınların toplumdaki rolüne ve mücadelesine değindi.
 
 
Ardından sahne Ürkmez Kadın Tiyatrosu'nun "Kadınlar Dünyası" gösterisiyle renklendi. Tiyatro, kadınların yaşadığı deneyimleri ve güçlü mesajlarını izleyicilere aktardı. Etkinlikler devam ederken Burhaniye Kent Konseyi Kadın Korosu, muhteşem bir dinletiyle izleyicileri büyüledi. Kadınların sesleri, duygu yüklü şarkılarla etkinliğe ayrı bir anlam kattı.
 
 
Programın finalinde ise Kent Konseyi Kadın Meclisi, geleneksel halk oyunları gösterisiyle sahneye çıktı. Kadınların birlikte sergilediği güçlü performans, izleyicilerden büyük alkış aldı. Bahadınlı Köyü'nde düzenlenen bu etkinlik, kadınların toplumdaki yerinin ve değerinin vurgulanması adına önemli bir adım oldu.
 
 
Burhaniye Belediyesi ve Kent Konseyi'nin öncülüğünde gerçekleşen etkinlik, katılımcılara unutulmaz bir 8 Mart deneyimi yaşattı.