Burhaniye, 6 Şubat Depremi'ni 04.17'de Andı

Burhaniye, 6 Şubat Depremi'ni 04.17'de Andı

06.2.2024

Geçtiğimiz yıl asrın felaketini yaşadığımız 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde olmak üzere 11 ilimizi birden etkileyen iki ayrı, yıkıcı depremler yaşadık. 6 Şubat Depremi'nin yıl dönümü için saat 04.17'de Burhaniye Cumhuriyet Meydanı'nda anma töreni gerçekleştirildi.

 

Anma töreni, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Erbalaban, CHP Burhaniye İlçe Başkanı Aylin Yıldırım, Burhaniye Belediyesi Meclis Üyeleri Hasan Metin, Çiğdem Karasakal Avcu, Serap Bekiroğlu, Elvan Aslan ve birçok vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. Katılımcılar, acı hatıraları bir araya getirerek dayanışma içinde oldular.

 

Anma töreninde birlikte güçlenmenin önemine vurgu yapan Başkan Ali Kemal Deveciler, "Bugün 6 Şubat Depremi'nin yıl dönümünde bir araya gelerek, yaşadığımız bu acı geceyi anıyoruz. Acımız halâ dinmedi! Yaralarımızı birlikte sarıyoruz. Bu acı felaketin etkilediği her bir vatandaşımızı bir kez daha anıyor, kayıplarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz. Depremde yakınlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza sabırlar diliyorum" dedi.

 

Burhaniye halkı, bu acı gecenin yıl dönümünde bir araya gelerek dayanışma ve birlik duygularını pekiştirdi. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, tüm yakınlarına sabırlar ve başsağlığı diliyoruz.