Başkan Deveciler Şampiyon Boksörleri Ağırladı

Başkan Deveciler Şampiyon Boksörleri Ağırladı

22.1.2024

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, geçtiğimiz hafta yapılan İl Şampiyonası’nda kendi kategorilerinde birinci olan Burhaniye Boks Takımı sporcuları; Deniz Ulaş, Berfin Akça, Yasin Yoldaş, Hüsna Karaköse, antrenörleri Fethi Ömür Taşdelen ve Ömer Taşdelen, sporculara desteklerini sağlayan Hüseyin Yavuz ve Mesut Gözaydın’ı makamında ağırladı.

 

Kendi kategorilerinde il birincisi olan 3’ü kadın, 4 sporcu 24-31 Ocak 2024 tarihlerinde Mersin’de yapılacak olan Genç Kadınlar ve Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası'na katılacak. Burhaniye’nin başarılı genç boksörleri Türkiye Şampiyonası’nda Balıkesir’i temsil edecek.

 

Genç boksörlerin başarılarıyla gurur duyduğunu ifade eden Başkan Ali Kemal Deveciler, “Gençlerimizi sporun her alanında destekliyoruz. İl Şampiyonası’nda kendi alanlarında birinci olan boksörlerimizi gönülden kutluyorum. Mersin’de düzenlenecek olan turnuvada da başarılı olacaklarına inancım tam. Burhaniyeli sporcularımızın gelecek dönemlerde Milli Takım’ı gururla temsil edeceğine inanıyorum” dedi.

 

52 kiloda Deniz Ulaş, 63 kiloda Berfin Akça ve Yasin Yoldaş, 81 kiloda Hüsna Karaköse, antrenörleri Fethi Ömür Taşdelen ve Ömer Taşdelen öncülüğünde çalışmalarını sürdürüyor.