Şiddetli Yağış ve Fırtınada 24 Saat Mesai

Şiddetli Yağış ve Fırtınada 24 Saat Mesai

16.1.2024
İl genelinde birçok bölgede etkili olan yağmur ve şiddetli fırtına Burhaniye’yi de etkisi altına aldı.
Aşırı yağış ve şiddetli fırtınadan dolayı yaşanan olumsuzlukları ortadan kaldırmak amacıyla Belediye ekipleri yağışlar başlamadan aldıkları önlemler ve yağış sırasında gelen ihbarlara anında müdahale ederek, taşan dereler, yağışların getirdiği taş ve kumlarla kapanan yollardaki çalışmalarını 7/24 sürdürüyor.
 
“BÜTÜN BİRİMLER SEFERBER OLDU”
 
Meteoroloji ve Balıkesir Valiliğinin uyarısıyla hazırlıklarını tamamlayan Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri diğer birimlerinde desteğiyle adeta seferber oldu. Yağışın özellikle şiddetini arttırdığı kırsal mahallelerden olan Sübeylidere, Avunduk, Tahtacı, Yabancılar, Yunuslar, Karadere, Korucaoluk, Pelitköy ve Çoruk başta olmak tüm İlçe genelinde, riskli bölgelerdeki derelere, menfezlere ve mazgallara anında müdahale edilerek olası sel baskınları önlenirken bölgede etkili olan yoğun fırtına ve sağanak yağışın ardından kırsal mahalle yollarında da temizleme çalışmaları başladı.
Ekipler ayrıca sağanak yağmurun etkili olduğu bölgelerde vatandaşlardan gelen şikâyetlere de anında müdahale ederek, olası su baskını risklerinin önüne geçti.
 
DEVECİLER; “EKİPLERİMİZ HER YERDE”
 
Belediye ekiplerinin şiddetli yağmur ve fırtınanın öncesi ve sonrasında ciddi mesai yaptığını belirten Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, "Halkımızın rahatı ve güvenliği için mesai arkadaşlarım yağışın başladığı andan itibaren yoğun bir çalışma ile sıkıntı olan bölgelere müdahale ediyorlar. Şiddetli yağıştan sonra, özellikle kırsal mahalleler başta olmak üzere tüm mahallelerimizde dereler, su giderleri konusunda sıkıntı yaşandı. Ancak, anında müdahale ile arkadaşlarımız tıkanan menfezlerin temizliğini yaparlarken taşkın riski olan derelerde ise kontrolü sağladılar. Ekiplerimiz yoğun yağış ve fırtınanın başladığı ilk dakikadan itibaren canla başla çalışıyorlar, vatandaşlarımız merak etmesin, Burhaniye Belediyesi olarak kırsal ve merkez mahallelerimizde vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu her noktada onlar ile birlikte olacağız.” Diye konuştu.