Burhaniye'de Sevgiye Engel Yok

Burhaniye'de Sevgiye Engel Yok

03.12.2023
3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Janset Gürbüz Engel Biziz Derneği ve Burhaniye Sakatlar Derneği'nin düzenlediği tiyatro gösterisi, Burhaniye Belediyesi'nin katkılarıyla Reha Yurdakul Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşti.
 
Anlamlı günde Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Erbalaban, Burhaniye Kent Konseyi Başkanı Necmi Şengider tiyatro gösterisine katılım sağladılar.
 
Engellilerin toplumda karşılaştığı durumlara farkındalık yaratan tiyatro, Filiz Çağlayan Kayalı tarafından hazırlandı. Tiyatro gösterisi, engelliler ve engelliler derneklerine destek verenler tarafından sahnelendi. Burhaniye Belediyesi Meclis Üyesi Serap Bekiroğlu'nun da sahne aldığı tiyatro izleyiciler tarafından alkış yağmuruna tutuldu.
 
Tiyatro gösterisi sona erdikten sonra Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Erbalaban, Burhaniye Kent Konseyi Başkanı Necmi Şengider tüm oyunculara ve tiyatroda emeği geçenlere çiçek hediye ederken, teşekkür belgeleri de takdim edildi.