Başkan Deveciler Bir Sorunu Daha Çözdü

Başkan Deveciler Bir Sorunu Daha Çözdü

27.11.2023
Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler öncülüğünde, ilçe genelinde Burhaniyelilerin huzuru, mutluluğu ve konforu için çalışmalarını sürdüren Burhaniye Belediyesi, İzmir-Çanakkale Çevre yolu, Bülent Ecevit Bulvarı (Tuzla Caddesi) bölgesindeki Bahçelievler, Ören ve Ali Çetinkaya mahallelerimizin Burhaniye merkezine bağlantısındaki sıkışıklığı önlemek için başlattığı çalışmalarda sona geldi.
 
İzmir-Çanakkale yolunun alt kısmındaki bağlantı yolu için çalışmalarını sürdüren Burhaniye Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü ekipleri, İmar planında mevcut olan yolların açılabilmesi için İmar kanunun 18. Maddesi kapsamında imar uygulaması ile mülkiyet problemlerini çözdü.
İmar Kanunu'nun 18. madde uygulaması yapılmış mahallelerde imar planları gereğince açılması gereken yeni yollar imar planındaki koordinat ve ölçülere göre yapılmaya başlanıyor, bu doğrultuda Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Bahçelievler mahallesindeki Yol çalışmaları kapsamında, belirlenmiş yol kotlarına göre kazı ya da dolgu yapılarak yol üst kotu düzenlenirken, açılan yollara altyapı malzemesi serilerek stabilize yol haline getiriliyor.
 
Yapılan çalışmalar sonrasında açıklamalarda bulunan Başkan Deveciler, “Bahçelievler ve Ali Çetinkaya Mahallelerimizin Burhaniye’ye geçişini sağlayan yol 5 ay önce kapanmıştı. O dönem yolun geçtiği mülkün sahibi olan kişiler doğalgaz projeleri geçtiği için yolu kapatarak taşınmazın Burhaniye Belediyesince istimlak edilmesini beklediler, ancak bu durum Burhaniye Belediyesine ve Burhaniye Halkına maddi açıdan yük olacağından Belediye olarak 4. Ay önce 18.Madde uygulamasına karar verdik. Bu çalışmalarımız Belediye Meclisimizden ve ardından Büyükşehir Belediye Meclisinden onaylanarak geçti. 1 Ay önce ise Tapu ve Kadastroya gerekli başvuru yapıldı. Tapu ve Kadastro’da ki işlemler bu hafta içerisinde sonlanacak ve taşınmaz kamuya terk edilecektir. Burhaniye Belediyesi olarak yol yapım çalışmalarına başladık, en kısa sürede bu yolu hizmete açacağız. Yaptığımız işlemler sonucunda Burhaniye Halkının parası cebinde kaldı, Burhaniye Halkına hayırlı uğurlu olsun.” dedi.