Başkan Deveciler Belediye Ekipleriyle Birlikte Sahada

Başkan Deveciler Belediye Ekipleriyle Birlikte Sahada

26.11.2023
Burhaniye Belediyesi ekipleri, dün gece saatlerinde başlayıp ilçe genelinde etkili olan ve ara ara şiddetini arttıran lodosun etkisiyle taşan denizden kaynaklı su baskınları yaşanan bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor.
 
Burhaniye’de son 24 saat içerisinde 29,8 milimetre yağış düştüğü tahmin edilirken gece boyu devam eden şiddetli lodos tüm egede olduğu gibi ilçemizde de denizin taşmasına sebep oldu. Burhaniye Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yaşanan afet karşısında çalışmalarını sabahın ilk ışıklarına kadar aralıksız sürdürdü. Gün içerisinde de tam kapasite olarak sahada olan ekipler, çalışmalarına ara vermeden devam etti.
 
Sahada çalışmalarına bizzat katılan Başkan Deveciler beraberindeki Başkan Yardımcısı Oktay Erbalaban ve Fen İşleri Müdürü İnanç Erturan ile birlikte personellere gerekli talimatları verirken aynı zamanda taşkından etkilenen esnaf ve vatandaşları ’da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.
 
Haberkent sitesindeki Lodosun etkisiyle deniz taşması nedeniyle sel baskınına uğrayan ve sitede çıkan Yangında zarar gören evi ve zarar gören vatandaşlarada geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak Belediyemizce gerekenin yapılacağını söyledi.
Yapılan incelemeler sonrasında açıklamalarda bulunan Başkan Deveciler, “İlçemizde gece saatlerinde başlayan şiddetli lodosun etkisiyle denizin taşması sonucu belli noktalarda su baskınları olduğunu gördük. Yaptığımız çalışmalarda ekiplerimiz ile birlikte yoğun bir seferberlik sürdürüyoruz, yaşanılan olumsuzlukları ortadan kaldırmak için tüm imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız, tüm ekibimiz ile birlikte sahada teyakkuz halindeyiz, tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.” dedi.