Burhaniye,

Burhaniye, "Kadına Şiddete Hayır!" Dedi

26.11.2023
Burhaniye Belediyesi’nin katkılarıyla Burhaniye Kent Konseyi’nin hazırlamış olduğu “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” etkinliği Burhaniye Reha Yurdakul Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlendi.
 
Burhaniye Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nde görev yapan Psikolojik Danışman Zerya Demir, günün anlam ve önemine binaen konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasının ardından Burhaniye Belediyesi’nin hazırlamış olduğu “Kadına Şiddete Hayır!” adlı sinevizyon gösterimi yapıldı.
Etkinlik, “Bizi Öldürmeyin!” adlı tiyatro gösterisi ile devam etti. Deniz Ayfer Tüzün’ün yazıp yönettiği Cumba Kültür Sanat Platformu tarafından sahnelenen tiyatro, salondaki tüm izleyiciler tarafından çok beğenildi. Tiyatronun ardından Burhaniye Kent Konseyi Çok Sesli Kadın Korosu, konser gerçekleştirdi. Sedat Kösen’in hazırladığı koro, birbirinden özel türküler ve şiirlerle geceye damga vurdu. “Mürselekli Kadınlar, Üç Kız Bir Ana, Ey Özgürlük” gibi türküler hep bir ağızdan seslendirilirken, “Yoldaki Yalnız Kadın” adlı şiir salondaki izleyiciler tarafından alkış yağmuruna tutuldu.
 
Düzenlenen etkinliğin finalinde Burhaniye Kent Konseyi Başkanı Necmi Şengider, günün anlam ve önemine dair konuşma gerçekleştirerek etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederek, çiçek hediye etti.