Satın Alma Sahiplen

Satın Alma Sahiplen

17.11.2023
 
Burhaniye Belediyesi Alida Nedim Erarslan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, bu yıl 101 yetişkin 58 yavru dostumuzu sahiplendirirken, merkezde tedavisi, aşıları ve kısırlaştırma işlemi yapılan ancak sahiplendirilemeyen sokak hayvanları ise 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca alındığı ortama bırakılmak zorunda kalınıyor.
1280 metrekare alana kapalı alana sahip olan merkezde ameliyathane, muayene ve bakım odaları yer alırken Burhaniye Belediyesi’ne bağlı olan bakımevinde sokak hayvanlarının tedavisi, kısırlaştırılması, bakımı, küpe uygulaması ve aşılaması ’da yapılıyor.
Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Barış Hakan tarafından yapılan açıklama, canlıları korumanın, bakımının ve sahiplenmenin önemine vurgu yapılarak, “İlçemizde bulunan Alida Nedim Erarslan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi veteriner hekim ve alanında uzman personelleriyle hayvanlara yönelik bakım ve sahiplendirme çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Bunun yanı sıra hafta içi saat 14.00 ile 16.00 saatleri arasında merkezimizi ziyaret eden vatandaşlarımız, talep ettikleri takdirde, can dostlarımızı sahiplenme imkanı buluyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de doğaya ve hayvanlara olan hassasiyetimizi ortaya koymaya devam ediyor, siz değerli hayvan dostlarını sıcak bir yuva temennisiyle sahiplenmeye davet ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.