Menfez ve Mazgallar Temizleniyor

Menfez ve Mazgallar Temizleniyor

16.11.2023
Burhaniye Belediyesi yağmur suyu baskınlarının önüne geçmek amacıyla menfezlerin sürekli olarak temizliğini yapıyor. İlçemizde şiddetli rüzgarın etkisiyle dökülen yaprakların menfezleri tıkadığından dolayı kentin farklı noktalarında mazgal ve menfez açma çalışmaları yapılmaktadır.
 
Burhaniye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü menfez ve mazgalların temizliğini tüm mahallelerde düzenli aralıklarla gerçekleştiriyor. Mahalle bazlı yapılan çalışmaların yanı sıra vatandaşlardan gelen şikayetleri de yerinde değerlendiren ekipler, yoğun yağışlarda herhangi bir sorun oluşmaması adına anında müdahalede bulunuyor.
 
Konu ile ilgili yetkililerinden yapılan açıklamada; “Aniden bastıran yoğun yağışlarda, su patlaklarında ve buna benzer oluşabilecek sel baskınlarını önlemek adına mazgal ve menfez temizliklerine devam ediyoruz. Vatandaşlarımızdan ricamız; menfez ve mazgalların tıkanmasına sebep olacak maddelerin buralara atılmamasıdır. Özellikle kapı ve dükkânların önlerindeki yaprak, toz ve toprağın; menfez, mazgal ve logarların içine süpürülmemesi gerekiyor. Çünkü kapanan menfezler cadde ve sokaklarımızın sular içerisinde kalmasına sebep oluyor. Vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlılık bekliyoruz” ifadelerine yer verildi.