Burhaniye'de Cumhuriyetimizin 100. Yılına Özel THM Konseri Gerçekleşti

Burhaniye'de Cumhuriyetimizin 100. Yılına Özel THM Konseri Gerçekleşti

03.11.2023
Burhaniye Şehit İlyas Arslan Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Korosu, Burhaniye Belediyesi Reha Yurdakul Kültür ve Sanat Merkezi'nde Cumhuriyetimizin 100. yılına özel konser düzenledi. Konsere, Burhaniye Belediye Başkan Vekili Hasan Küçükdereli katılım sağladı.
Koroyu hazırlayan Zeki Selçuk ve Koro Şefi Seçil Onay öncülüğünde Burhaniye Şehit İlyas Arslan Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Korosu tarafından Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden ve Rumeli’nin yöresel eserleri seslendirildi. Repertuarda Aşık Veysel, Neşet Ertaş gibi usta sanatçıların eserleri de yer aldı. "Uzun İnce Bir Yoldayım", "Neredesin Sen", "Ayva Turunç Narım Var", “Şu Karşı Yaylada”, “İndim Havuz Başına” gibi seslendirilen eserler müzikseverler tarafından büyük beğeni topladı.
Burhaniye'deki Türk Halk Müziği tutkunları konsere büyük ilgi gösterdi. Yaklaşık 2 saat süren konserde seslendirilen solo ve koro eserler gönülleri okşarken, dinleyiciler konser bitiminde “İzmir Marşı” ile final yapan sanatçıları alkış yağmuruna tuttu.