Cumhuriyetimizin 100. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Coşkuyla Kutlandı

29.10.2023
Hafta boyunca çeşitli etkinliklerle kutlanan Cumhuriyetimizin 100. yılı bu akşam düzenlenen fener alayı ile coşku kazandı.
 
Eski kütüphane önünde Kaymakam İlyas Memiş ve Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ile birlikte toplanan kortej 100. yıla özel hazırlanan 100 kişilik bando takımı eşliğinde, ellerinde meşale, bayrak ve flamalarla dev Türk bayrağıyla hep bir ağızdan İzmir Marşı, 10. Yıl Marşı söyleyerek Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü. Binlerce Burhaniyeli'nin katıldığı yürüyüşte Hürriyet Caddesi adeta kırmızı beyaza büründü.
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl kutlamaları çerçevesinde Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Kaymakam İlyas Memiş’in günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı yapması ile başladı. Yapılan konuşmanın ardından ilçe genelindeki müzik öğretmenleri tarafından konser düzenlendi.
 
Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan binlerce kişiyle birlikte en sevilen şarkıları söyleyen öğretmenlerimizle birlikte tüm Burhaniye bayram coşkusunu birlikte yaşadı.