Cumhuriyetimizin İlanının 100. Yılı Burhaniye'de Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyetimizin İlanının 100. Yılı Burhaniye'de Coşkuyla Kutlandı

29.10.2023
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı Burhaniye’de düzenlenen törenlerle kutlanmaya başlandı. Sabah saatlerinde Kaymakamlık binasında düzenlenen 29 Ekim kutlama programında Burhaniye Kaymakamı ilçe protokolü, daire müdürleri, STK ve Parti temsilcileriyle tebrikleşti.
 
Düzenlenen tebrikat töreninden sonra 8 Eylül Stadyumu'na geçildi. Burada saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Kaymakam İlyas Memiş’in günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı.
Konuşma ve şiirlerin okunmasının ardından kutlamalar ilçe genelindeki okulların ve Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi, tarafından hazırlanan halk oyunları gösterileriyle sürdü. Burhaniye Bando takımının da katıldığı gösteriler de ilçe genelinde yapılan çeşitli müsabakalarda dereceye girenlere protokol tarafından ödülleri verildi.
 
Ödül töreni sonrası resmi geçit töreni yapıldı. İlçe kurum, kuruluşların yanı sıra okulların ve Burhaniye Topçu Tabur Komutanlığı'na bağlı tören ekiplerinin de katıldığı resmi geçit töreni, Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak düzenlenen ve 100 kişiden oluşan bando ekibinin geçişi ile sona erdi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bugün saat 19.00’da fener alayı ve daha sonrasında Cumhuriyet Meydanı’nda ilçe genelindeki öğretmenlerin sahne alacağı konser ile devam edecek.