Başkan Deveciler Muhtarlar İle Buluştu

Başkan Deveciler Muhtarlar İle Buluştu

20.10.2023
19 Ekim Muhtarlar günü programı kapsamında Burhaniye Belediyesi tarafından Blue Port Hotel’de düzenlenen kahvaltı etkinliğine Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ile Merkez ve Kırsal Mahalle Muhtarları bir araya geldi.
 
Muhtarlar günü için düzenlenen kahvaltı programına, Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Garnizon Komutanı Topçu Binbaşı Yusuf Kaya, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Cumhuriyet Başsavcısı Turgay Osman Taş, 1.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Erhan Emre, BUBYO Dekan Vekili Doç. Dr. Muammer BEZİRGAN, İlçe Emniyet Müdürü Faik Karabaş, İlçe Jandarma Komutan Vekili Serkan İrez, Cezaevi Jandarma Komutanı Üsteğmen Engin Demir, Burhaniye Belediyesi Başkan Yardımcıları ve Burhaniye Belediyesi Birim Müdürleri ’de katıldı.
 
Muhtarlar ile bir araya gelen Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler yaptığı açılış konuşmasının başında “Öncelikle gözlerimiz önünde olan katliama ve yok pahasına ölen çocuklara, kadınlara ve tüm sivillere Allah’tan rahmet diliyorum. Bir an önce Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği’nin araya girerekten bu vahşete bir dur demesini istiyoruz. İsrail’i kınıyor bir an önce bu savaşın bitmesini temenni ediyorum.” dedi.
Konuşmasının devamında ise, “Burhaniye’mizde görev yapan muhtarlarımızı Demokrasimizin olmazsa olmazı olarak görüyoruz. Muhtarlarımızın özverili davranarak vatandaşların sıkıntılarını çözümü kavuşturma noktasında attıkları adımları destekliyor ve hizmet için beraber el birliği ile çalışıyoruz.
 
Halkımızın her türlü ihtiyacını tespit edip, mahallelerimizin gelişimi ve değişimi noktasında bizlere çözüm ortaklığı yapan muhtarlarımıza, özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyor, tüm Muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyorum.” dedi.
Düzenlenen kahvaltı etkinliğinin sonunda kırsal ve merkez mahalle muhtarlarına özverili çalışmalarından dolayı hediyelerini Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler tarafından takdim edilerek program sona erdi.