Eğitim-İş Dayanışma Yemeği Düzenlendi

Eğitim-İş Dayanışma Yemeği Düzenlendi

07.10.2023
Eğitim-İş Sendikası Burhaniye Temsilciliği ve Eğitim-İş İlçe Sendika başkanları düzenlenen yemekte bir araya geldi. Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay, Birleşik Kamu-İş Konfederasyon Başkanı Mehmet Yeşildağ ve sendika üyelerinin bir araya geldiği yemeğe Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Erbalaban da katıldı.
Öğretmenler Mahallesi Blue Port Hotel’de gerçekleştirilen ve Eğitim-İş Burhaniye Şube Başkanı, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Sekreteri Özgür Aras'ın ev sahipliğini yaptığı yemeğe ayrıca Balıkesir, Havran, Bandırma, Ayvalık ve Susurluk Eğitim-İş İlçe temsilcilikleri de katılım sağladı.
Düzenlenen dayanışma yemeğinde mesleğinden emekli olan öğretmenlere plaket de takdim edildi, Zeki Çetin ve Nuray Çetin Çiftine plaketlerini Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay verirken Emel Çetin’e plaketini Eğitim-İş Balıkesir Şube Başkanı Serap Müjdeci Gökgün ve Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Başkanı Mehmet Yeşildağ verdi. Özlem Erden’e ise plaketini Eğitim-İş Burhaniye Başkanı ve Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Sekreteri Özgür Aras verdi.
Düzenlenen dayanışma yemeğinde konuşma yapan Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Erbalaban, toplum olarak sendikaların önemini iyi anlamanın gerektiğini belirterek, Belediye Başkanımız Sayın Ali Kemal Deveciler’in göreve geldiği ilk günden itibaren eğitimde fırsat eşitliği ilkesi ve sosyal belediyecilik anlayışını benimsediğini ve bu kapsamda Burhaniye Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi’nin kurulduğunu ifade etti. Kurulan Sosyal Etkinlik Merkezi’nde her yıl 6. ve 12. Sınıf’a kadar 400 öğrenciye bütün branşlarda dersler verildiğini ve Burhaniye Belediyesi bünyesinde açılan kreşlerde dar gelirli ailelerin 200 çocuğuna yuva olduklarını da belirtti sözlerine “Üniversiteyi kazanmak sizden, destek bizden” projesini anlatarak devam eden Erbalaban, bu kapsamda 250 Üniversite öğrencisine aylık 1000 lira’dan olmak üzere 10 ay üzerinden 10.000 tl burs verdiklerini de açıkladı. Sözlerine atanamayan öğretmenler ile devam eden Erbalaban yerel yönetimler olarak her zaman yanlarında olduklarını belirterek 31 atanamayan öğretmene istihdam sağladıklarını da belirtti. Sözlerinin sonunda tüm katılımcılara teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.