Burhaniye'de Kurtuluş Günü Coşkusu

Burhaniye'de Kurtuluş Günü Coşkusu

08.9.2023
8 Eylül Burhaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı Burhaniye’de coşkuyla kutlandı. Burhaniye Belediyesi tarafından organize edilen kurtuluş günü etkinliğinde “Onur Akın” Burhaniye halkıyla buluştu.
Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen konserde alanı dolduran yediden yetmişe binlerce Burhaniyeli Onur Akın şarkılarıyla eğlendi.
Konserine Yağmur Yüreklim, Geceyi Sana Yazdım gibi sevilen şarkılar ile başlayan Onur Akın, ardından Seviyorum Seni, Asi ve Mavi gibi hit parçalarını da repertuarına ekleyerek sevenlerine müzik dolu bir ziyafet sundu. Dinleyicilerinin alkışları ve ıslıkları arasında Cumhuriyet Meydanı’nda sahne alan sanatçı 2 saatlik performansında sahne enerjisi ve samimi yaklaşımları ile geceye damgasını vurdu.
Başarılı sanatçının şarkılarına eşlik eden hayranları, kurtuluş gününün coşkusunu doyasıya yaşadı. Ünlü sanatçıyı sevenleriyle buluşturan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler sahneye çıkarak Onur Akın’a günün anısına plaket ve yöresel ürünlerden oluşan hediye paketini takdim etti.
Plaket sunumu için sahneye çıkan Başkan Deveciler “Değerli Burhaniyeliler 8 Eylül kurtuluş günü etkinlikleri kapsamında yaptığımız Onur Akın konserine hepiniz hoş geldiniz, başta Burhaniye’mizi düşman işgalinden kurtaran Yarbay Ali Çetinkaya, Borazan Çavuş ve tüm kuvvayi milliyecileri özlem ve minnet ile anıyoruz, Burhaniye’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yılı kutlu olsun, bizi bu mutlu günde yalnız bırakmayan sevgili Onur Akın’a tüm Burhaniyeliler adına şükranlarımı iletiyor ve plaket takdim etmek istiyorum” dedi.
Cumhuriyet meydanını hınca hınç dolduran binlerce dinleyici Onur Akın’ın seslendirdiği şarkılar ile Burhaniye’nin 101. kurtuluş Yılını coşku ile kutladı.