İskele Meydanı'nda Kitap Fuarında 2. Gün...

İskele Meydanı'nda Kitap Fuarında 2. Gün...

21.7.2023
Sazı konuşturan adam Muzaffer Özdemir’in dinletisi ile başlayan Burhaniye 4. Kitap Fuarı İskele Meydanı programında bu akşam demokrasi konuşuldu.
İlahiyatçı Yazar İhsan Eliaçık “Demokratik Özgürlükçü İslam” isimli söyleşisi ile, Festival havasında geçen kitap fuarının bir diğer etkinlik alanı olan İskele Mahallesinde katılımcılar ile buluştu. Sınırsız, sınıfsız, sömürüsüz, saldırısız ve savaşsız bir dünyanın var olabilirliğinden bahseden İhsan Eliaçık’a söyleşi sonunda teşekkür plaketini Belediye Meclis Üyesi Özgür Atik verdi.
“Türkiye Neden Demokratikleşemiyor?” sorusu üzerinden söyleşi yapan Tarihçi Yazar Erdoğan Aydın ve 29 Ekim Kadınları Derneği Başkanı, 25. ve 26. Dönem CHP Ankara Milletvekili Avukat Şenal Sarıhan demokrasi mücadelesinde umutsuzluğa düşmemenin öneminden bahsetti. Tarih ile yüzleşmek ve hatalardan ders çıkararak demokratikleşme yolunda ilerlemenin konuşulduğu söyleşi sonunda teşekkür plaketlerini Belediye Başkan Yardımcısı Murat Yazgan sundu.Söyleşiler ardından yazarlar okurlarının kitaplarını imzaladı.