Büyük Zaferin 108. Yılı Burhaniye’de Kutlandı

Büyük Zaferin 108. Yılı Burhaniye’de Kutlandı

18.3.2023

Tarih boyunca unutulmayacak bir kahramanlık destanının Çanakkale’de yazılış tarihi olan 18 Mart’ın 108. yıl dönümü Burhaniye’de kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan törende Kaymakam İlyaş Memiş, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay İsmail İbiş Atatürk anıtına çelenk sundu. Çelenk törenine Burhaniye Belediye Başkan Yardımcıları Oktay Erbalaban ve Tamer Midilli de katıldı. Törenin ardından protokol şehitlik ziyareti gerçekleştirdi.

Çanakkale Şehitlerini Anma etkinlikleri kapsamında Reha Yurdakul Kültür Merkezi’nde devam eden program açılış konuşması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Günün anlam ve önemine dair konuşmalarla yad edilen büyük zaferin yıl dönümü etkinliklerinde, “Çanakkale Destanı Orotoryosu” ile 108 yıl öncesine dönüldü.

Reha Yurdakul Kültür Merkezindeki programın son kısmında ise; "Çanakkale Geçilmez" konulu resim ve şiir yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardından Askeri Kampta şehit aileleri ve ilçede bulunan depremzede ailelere Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma tarafından yemek verildi.