Burhaniye Belediyesi’nden Deprem Bölgesine Yardım Tırları Gitmeye Devam Ediyor

Burhaniye Belediyesi’nden Deprem Bölgesine Yardım Tırları Gitmeye Devam Ediyor

09.2.2023

Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.7 ve Elbistan’da 7.6 şiddetinde meydana gelen depremler sonrası Burhaniye Belediyesi’nin başlattığı yardım seferberliğine vatandaşlar kayıtsız kalmadı. Toplanan binlerce ürün depremin 4.gününde de tırlarla afet bölgesindeki depremzede vatandaşlara ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Bu akşam 3 tır Hatay Antakya, 2 tır ise Kahramanmaraş Elbistan ilçesine olmak üzere 5 tır, toplamda ise Burhaniye Belediyesi olarak deprem bölgesine 3 günde 20 tır ve kamyon gönderdi.

Afet sonrası evlerini kaybederek soğuk hava şartlarıyla mücadele eden yurttaşların beslenme, ısınma ihtiyaçlarını karşılamak için tırlara yüklenen 1.500 adet battaniye, kışlık kıyafetler, onlarca elektrikli soba, tüplü soba ve tüplerin yanı sıra bir tır dolusu kuru gıda, ekmek yapımında kullanılması için çuvallarla unlar ve konserve yemekler de afet bölgesine doğru Burhaniye’den yola çıktı.

Yardımları teslim etmek ve deprem bölgesinde görev almak üzere, Belediye Meclis Üyesi Bülent Başaran başkanlığında yola çıkan, Zabıta Müdürü Yüksel Yüce'nin de yer aldığı ekip yardım tırları ile birlikte Belediye Hizmet Binasından, afet bölgesine uğurlandı.