BURHANİYE BELEDİYESİ’NİN FOTOĞRAF YARIŞMASI BAŞLADI

BURHANİYE BELEDİYESİ’NİN FOTOĞRAF YARIŞMASI BAŞLADI

03.2.2023

Burhaniye Belediyesi tarafından düzenlenen, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu onaylı “1. Ulusal Körfezin İncisi Burhaniye Fotoğraf Yarışması” 1 Şubat itibariyle başladı.

Ödüllü fotoğraf yarışmasında jürinin detaylı incelemeleri sonucunda dereceye girenlere TFSF’nin altın-gümüş-bronz madalyaları ve plaketin yanı sıra para ödülü de verilecek. Birinciye 10.000 TL, ikinciye 8.000TL, üçüncüye 6.000TL ödülün verileceği yarışmada, üç kişiye 5.000 TL değerinde mansiyon ödülü verirken Burhaniye Belediyesi özel ödülünün verileceği fotoğraf sahibi de 5.000TL’lik ödülün sahibi olacak. 30 adet sergileme ve 10 adet de satın alma ödülünün sahibiyle buluşacağı Burhaniye Belediyesi Körfezin İncisi Burhaniye Fotoğraf yarışması,21 Kasım 2023’e kadar sürecek.

Gerekli koşulları taşıyan fotoğrafların TFSF resmi web sitesi üzerinden yüklenmesi ile başvurulan yarışmanın detayları da, federasyonun resmi web sitesindeki şartname ile yayınlandı.

Burhaniye’nin güzelliklerini ölümsüzleştirmek için tüm fotoğrafseverleri Burhaniye’ye davet eden Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Körfezin incisi Burhaniye’mizin fotoğraf yoluyla tanıtımına katkıda bulunmak, ilçemizin tarihi, doğası, turizmi, geleneksel etkinlikleri, kültür ve sanatı, sosyal hayatı, birey ve toplum yaşamından kesintiler sunmayı amaçladığımız yarışmamız başladı. Tüm fotoğrafseverleri yarışmamıza davet ediyoruz.” dedi.