Burhaniye Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu Toplandı

Burhaniye Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu Toplandı

28.1.2023

28 Ocak Cumartesi günü, saat 14.00’da Burhaniye Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu, Burhaniye Belediye meclis salonunda toplandı. Genel Kurula; Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Erbalaban, Kamu Kurum Temsilcileri, Parti Temsilcileri, Sendika Temsilcileri, Odalar ve Vakıf Temsilcileri, Muhtarlar, Dernekler, Kent Konseyi Yürütme Kurulu ve Kent Konseyi Meclisleri katıldı.

Açılışını, Kent Konseyi Başkanı Necmi Şengider’in yaptığı Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu, saygı duruşu ve istiklal marşının ardından, yazman seçimi ve Kent Konseyi Başkanı Necmi Şengider’in çalışmalar hakkında bilgi veren konuşmasıyla başladı. Daha sonra Kent Konseyi Organik Tarım Çalışma Grubunun hazırladığı ‘’Burhaniye’deki Bitkisel Atıklardan Kompost Gübre Yapımı’’ konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Çalışma grupları hakkında yapılan görüşmeler sonrası Kent Konseyi üyelerinin teklif ve önerileri dinlendi.

Toplantının son bölümde Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Erbalaban söz alarak Burhaniye Belediyesinin Kent Konseyi tarafından yürütülen çalışmaları desteklediğini ifade etti. Ardından Burhaniye Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Erbalaban, Burhaniye Belediyesi ilgili gelen soru ve önerileri tamamını tek tek yanıtladı. Çalışmalara ilişkin önerileri dinleyerek notlar alan Başkan Yardımcısı ilgili birimlere talimatların verilerek gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti. Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.