Chp’nin Roman Buluşması…!

Chp’nin Roman Buluşması…!

15.1.2023

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Roman Buluşması'na katıldı. Altı yüz dernek ve temsilcinin katıldığı toplantıya yoğun bir katılım oldu. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye'nin, adaletin, hakkın mücadelesini verdiklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Adalet ve hak talebinde bulunan herkesin yanında olmaya devam edeceğim” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Roman Buluşması Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nin önündeki buluşmada konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ülkede yaşayan herkesin hakkını savunacaklarını söyledi. Haklar konusunda herkesin eşit olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Hak istemezseniz kimse size hakkınızı vermez. Hak istemek, adaleti istemek aynı zamanda mücadele etmek demektir. Güzel bir toplantı yapıyoruz, belki Türkiye'de ilk kez böyle güzel bir toplantı gerçekleştiriyoruz. Belediye başkanlarımız burada. 58 belediye başkanımız 58 farklı bölgeden roman kardeşlerimizi getirdi” dedi.

Toplantıya Körfez Belediye Başkan ve temsilcileri de katıldı. Burhaniye’yi ise Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Erbalaban temsil etti.