Deveciler Güreş Öncesi Yemekte Buluştu

Deveciler Güreş Öncesi Yemekte Buluştu

10.12.2022

Bu sene 24'üncüsü düzenlenecek Pelitköy folklorik deve güreşleri öncesi deveciler yemekte bir araya geldi.

Düzenlenen yemeğe Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Burhaniye Belediye Başkan Yardımcıları Murat Yazgan, Oktay Erbalaban, Belediye meclis üyeleri, Pelitköy Deveciler derneği başkanı Mehmet Vural, Pelitköy Mahallesi Muhtarı Hasan Vural ve dernek üyeleri ile birlikte çok sayıda deve sahibi katıldı.

Küçük Ev restoranda gerçekleşen yemekte, güreş öncesi güreş ağası da seçildi. Belediye Meclis Üyesi Tarık Erdil'in ağa seçildiği gecede, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’e Pelitköy Deveciler Derneği tarafından Atatürk tablosu hediye edildi.

Gecede konuşan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, devecilik kültürünü önemsediklerini ve yaşatmak için çalıştıklarını belirterek, deve güreşlerinin de yağlı pehlivan güreşleri gibi birlik olarak güçlenebileceğini belirterek bununla alakalı çalışmalara öncülük edebileceklerini, devecilerin de birlik olması gerektiğini vurguladı. Baskan Deveciler konuşmasının devamında "Yarın yapılacak güreşlerin hayırlı olmasını diliyorum." dedi.