Burhaniye Belediyesinden Öğretmenler Günü Yemeği

Burhaniye Belediyesinden Öğretmenler Günü Yemeği

24.11.2022

Burhaniye Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Gününde düzenlediği yemekle ilçedeki öğretmenleri bir araya getirdi.

Ahmet Akın Kültür Merkezi’nde düzenlenen yemeğe Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, İlçe Emniyet Müdürü Metin Kartal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni, Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Erbalaban, belediye meclis üyeleri ve öğretmenler katıldı.

Kutlama programa ev sahipliği yapan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler yaptığı konuşmada, “ İlçemizin, memleketimizin çocuklarının eğitim ve öğretim hayatında başrol oynayan siz değerli öğretmenlerimizle bir arada olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum. ” dedi.

Başkan Deveciler konuşmasının devamında “ Çağdaş medeniyetler seviyesine siz öğretmenlerimiz sayesinde çıkacağız. Eğitim sisteminin en güçlü aktörü öğretmenlerimizin gücü toplumun geleceğine yön verir, bizler de öğretmenlerimizin ve insanlarımızın hizmetindeyiz. Bu anlamlı gün vesilesiyle bu mesleğin kutsallığını, eğitimin ve aydınlanmanın önemini her fırsatta ifade eden başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aramızdan ayrılmış tüm öğretmenlerimizi saygıyla ve minnetle anıyor, gününüzü kutluyorum” diye konuştu.

Düzenlenen yemeğe katılan Burhaniye kaymakamı İlyas Memiş yaptığı konuşmada, öğretmenliğin sorumlulu fedakarlığı ve önemine değindi. Kaymakam İlyas Memiş, “ Öğretmenlerimiz, milletimizin geleceği olan evlatlarımızı evrensel değerlerin dışında üretken idealist milli manevi değerlerine vatanına ve bayrağına bağlı bireyler olarak yetiştirmek gibi bir kutsal görevi üstlenmektedir” dedi.

Kutlama programında ayrıca, emekli olan ve ilçede başarı gösteren öğretmenlere teşekkür belgeleri protokol tarafından verildi. Program sonunda öğretmenler, meslektaşlarının kurduğu öğretmenler orkestrası eşliğinde eğlendi.