Kanal Ve Dereler Temizleniyor

Kanal Ve Dereler Temizleniyor

14.11.2022

Burhaniye Belediyesi kanal ve dere temizliklerine aralıksız devam ediyor.

Kış aylarına girilmesiyle birlikte, Burhaniye’de kanalların temizlikleri Burhaniye Belediyesi tarafından yapılmaya devam ediliyor. Geçtiğimiz ay başlayan çalışmalarda ilçe kırsal ve merkez mahallelerinde bulunan kanal ve derelerin temizlik ve ıslah çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

Yağışlarla birlikte yüksek kesimlerden akan balçık, yaprak, ağaç dalları ve çöplerin kanalları tıkamasını önlemek için yapılan çalışmalar kapsamında dere yataklarının kepçe ve dozerlerle temizliklerini yapan Burhaniye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, bu hafta iskele mahallesinde çalışmalarını yürütüyor.

Çevre ve insan sağlığını tehdit eden olumsuzlukları ortadan kaldırarak görüntü kirliliğine son veren çalışmalar çerçevesinde, kanalların genel temizliklerini yapan ekipler ayrıca, kanalların dere bağlantıları ile derelerin deniz bağlantılarını açıyor.

Dere yataklarında birikmiş çöp ve balçıkları da temizleyerek, koku ve pis görüntüden arındıran ekipler, kışın yağışlarda yaşanabilecek muhtemel tıkanma ve taşma olaylarının da önüne geçiyor.