Dev Bütçeye Meclisten Onay…!

Dev Bütçeye Meclisten Onay…!

03.11.2022

BURHANİYE BELEDİYESİNİN 2023 YILI BÜTÇESİ 501 MİLYON OLDU…

Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler başkanlığında toplanan Burhaniye Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantısında 2023 Mali Yılı Tahmini Bütçesi 501 milyon olarak oy birliği ile kabul edildi.

Plan ve Bütçe komisyonunun 20 gün süren çalışmaları neticesinde belirlenen 2023 yılı Bütçesinin, Başkan Yardımcısı Oktay Erbalaban ve Meclis Üyeleri Hasan Küçükdereli, Cemal Akkılınç, Bülent Başaran, Şevki Yücel’in yer aldığı Plan ve Bütçe komisyonunun uzun süren istişareleri sonucunda belirlenen gelirler hanesinde, vergi gelirleri, teşebbüs ve mülkiyet gelirleri, bağışlar, yardımlar, özel gelirler adı altında; giderler hanesinde ise, personel, SGK, mal ve hizmet alımları, faiz giderleri, cari transfer, sermaye ve yedek ödenek yer aldı.

BELEDİYE BÜTÇESİ 3 YILDA 10 KAT ARTTI

56 Milyon olan 2019 Bütçesine göre yaklaşık 10 kat artan 2023 yılı belediye bütçesi, Mali İşler Müdürlüğünün 2023 Mali Yılı Gelir ve Gider Bütçesi hakkındaki müzekkeresi ve Plan ve Bütçe Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edilerek 501 Milyon olarak belirlendi.

DEVECİLER OYLAMA SONUNDA TÜM MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR ETTİ…

Meclis toplantısı sonunda tüm meclis üyelerine teşekkür eden Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler,

“ Mali yılı bütçemizi 10 kat arttırarak 501 Milyon olarak belirledik, yatırımlarımıza devam ediyoruz. Söz verdiğimiz tüm projelerimizi hayata geçireceğiz, iller bankasından ve bankalardan kredi kullanmadık, kullanmayacağız, SGK borçlarını ödedik, kendimiz kaynak yaratarak daha önce yapılmayanları yapıyoruz ve Burhaniye’ye değer katmak; daha da geliştirmek çabasındayız. Halkımıza söz verdik, yapacağız.” dedi.

Belirlenen bütçe Balıkesir İlçeleri arasında Edremit ve Bandırma’dan sonra en yüksek bütçesi olan Belediye, Burhaniye Belediyesi oldu.