4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Miniklerden Anlamlı Ziyaret

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Miniklerden Anlamlı Ziyaret

04.10.2022

Dünyayı Paylaştığımız, Hayvanlarımızı Korumak, Hayvanların daha iyi koşullarda beslemek ve korunmalarını sağlamak amacıyla kutlanan 4 Ekim Hayvanları Koruma günü kapsamında minik öğrenciler ve Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Erbalaban, Doğa Koruma ve Milli Parklar Kazdağları Burhaniye ve Ayvalık şefliği personelleri Veteriner Hekim Ertan Şenol, Yasin Özerhan ve Fahri Bakır Alida Nedim Erarslan Sokak Hayvanları Bakımevini ziyaret ettiler.

4 Ekim Hayvanları Koruma günü nedeniyle Burhaniye Belediyesi Nur Çakıroğlu Albak Çocuk Gündüz Bakımevi minikleri ve öğretmenleri, Uğur Okulları 5. Sınıf öğrencileri ve öğretmenleri, Edremit Girne Koleji 7. Sınıf öğrencileri ve öğretmenleri Burhaniye Belediyesi bünyesine bağlı Bakımevini ziyaret ettiler. Çocuklara hayvan sevgisinin aşılanması amacıyla gruplar halinde ziyaretler gerçekleşti. Barınaktaki hayvanlara mama getiren öğrencilere, Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Sorumlusu Barış Hakan ve Veteriner Hekim Emrah Güleç tarafından bakımevi hakkında bilgiler verildi. Ayrıca öğrencilere sokak hayvanlarına nasıl davranılacağı, yaralı bir hayvan görüldüğünde neler yapılacağı konularında bilgiler aktarıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Erbalaban ziyaret eden minikler ile birlikte toplu fotoğraf çekiminde bulundu.

“KÖPEKLER BİZLERİN EN SADIK DOSTUDUR”

Hayvanları korumak ve onlarla yaşamayı öğrenmek gerektiğini ifade eden eğitimciler, “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle minik öğrencilerimizi bakımevine getirdik. Öğrencileri buraya getirme amacımız hayvanlar ile duygusal bağ kurmalarını sağlamak. Sokak hayvanlarını gördüğümüzde ilk düşündüğümüz şey kendimizi koruma refleksi oluyor. Sokak hayvanları dediğimiz canlılar bizim besleyip büyüterek önce sevgiyi alıştırdığımız daha sonra sevgisiz bıraktığımız canlılar onları her zaman korumak sevmek beraber yaşamayı öğrenmek gerekiyor. Köpekler bizlerin en sadık dostudur. Bu dünyada onlarlar beraber yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor.” dedi