Burhaniye 100. Yıl Coşkusunu “Çelik” İle Yaşadı

Burhaniye 100. Yıl Coşkusunu “Çelik” İle Yaşadı

08.9.2022

Burhaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü sanatçı Çelik’in düzenlediği muhteşem konserle kutlandı.

Burhaniye, kurtuluş zaferinin 100. yılında Burhaniye Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen konserle sanatçı Çelik’i ağırladı. Cumhuriyet Meydanında düzenlediği konserle ilçenin kurtuluş coşkusunu körfez halkına yaşatan Çelik’i binlerce kişi izledi.

8 Eylül 1922 yılında kazanılan kurtuluş zaferinin 100. yılında Burhaniyelilerle birlikte coşkulu bir konsere imza atan sanatçı Çelik, meydanı dolduran müzikseverlere muhteşem bir gece sundu. En güzel şarkılarını seslendiren Çelik’e konseri izlemeye gelen vatandaşlar tek bir ağızdan eşlik etti.

Dolu Dolu bir repertuvarla yaklaşık 2 saat sahne de kalan Çelik’e konser sonrası Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler tarafından teşekkür plaketi verildi. Teşekkür konuşmasında Zaferin 100 yılının gururundan söz eden Başkan Deveciler “ Bizler Kuva-yı Milliye’nin torunlarıyız. Bizler Ali Çetinkaya, Borazan çavuş ve Mehmet Cavit beyin torunlarıyız. Nice yüzyıllar bu gururu yaşayacağız. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarına şehit ve gazilerimizi bu vesile ile tekrar minnet ve şükranla anıyor. Burhaniyemizin kurtuluşunu kutluyorum” dedi.