Baharı Birlikte Karşıladık…!

Baharı Birlikte Karşıladık…!

04.4.2022

Kış süresince Belediyemiz barınağında gerek kısırlaştırma ve gerekse tedavileri yapılan sokak hayvanları bizimle birlikte bahara merhaba dedi. 4 Nisan Sokak Hayvanları Günü’nde belediyemiz Sağlık İşleri Müdürlüğü Veteriner hizmetleri birimi hayatımızın önemli bir parçası olan, barınma, beslenme ve sevgiden başka talepleri bulunmayan sokak hayvanları İçin kedi ve köpek maması ile kedi evlerinin ücretsiz dağıtımını yaptı.

Sağlık İşleri Müdürü Barış Hakan ve Veteriner Emrah Güleç ,sağlık işleri personeli Cumhuriyet Meydanı’nda ücretsiz kedi köpek maması dağıtımının yanı sıra köpek sahiplendirmesi de yaparak yeni yuvalarına kavuşan dostlarımızın mutluluğunu paylaştı. Can dostlarımızı sahiplenerek onlara yeni yuva kazandıran vatandaşlarımıza mamaları ve bakımları ile ilgili bilgilendirme de yapıldı.

Geçtiğimiz yıl kendisi de barınağımızdan bir köpek sahiplenen Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler; “Burhaniyemizde sokak hayvanları ile sokaklarımızı ve hayatı paylaşıyor ve herkesi onları fark ederek yaşam mücadelelerine destek olmaya davet ediyoruz.”diye konuştu.