Gömeç Belediyesi Parke Taş Tesisini Hizmete Açtı

Gömeç Belediyesi Parke Taş Tesisini Hizmete Açtı

23.3.2022

Gömeç Belediyesi'nin kurduğu Kilit Parke Taş Beton Blok Üretim Tesisi düzenlenen törenle hizmete girdi. Tesisin ilk taş imalatını, Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam ile birlikte Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler birlikte bastıkları butonla başlattı.

Balıkesir’in Gömeç Belediyesi, yeni kurduğu Kilit Parke Taş Beton Blok Üretim Tesisini kesilen kurdeleyle hizmete açtı. Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in haricinde Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Tamer Midilli, Altınova eski Belediye Başkanı Asım Sürer, ilçenin daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, Gömeç'in kendi öz kaynaklarıyla geleceğe yönelik yatırım yaptığını belirterek, "Biz bu işe hem istihdam sağlayabilmek hem de ilçemizin yolları için ihtiyaç duyduğumuz kilit parke taşları ihtiyacımızı karşılayabilmek amacıyla girdik. Biz bu tesisi bir yıllık süreçte tırnaklarımızla kazıya kazıya bu hale getirdik " dedi.

Tesisin Gömeç’e hayırlı olmasını dileyen Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, tesisin, Gömeç ilçesinin parke taş ve beton blok ihtiyacını karşılayacağını belirtti.