Burhaniye Akıl Ve Zeka Oyunları Turnuvası Yapıldı

Burhaniye Akıl Ve Zeka Oyunları Turnuvası Yapıldı

16.3.2022

Burhaniye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasının kazananları belli oldu.

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası’nın Burhaniye elemeleri tamamlandı. Yarışmalarda dereceye girenlere madalyaları İlçe Protokolü tarafından verildi.

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Burhaniye elemeleri sonuçlandı. Burhaniye İlk ve Orta okul kategorilerinde yapılan Akıl ve Zeka oyunlarının finalleri ise Burhaniye Bilim Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Ticaret Odası Başkanı Mustafa Aysel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni’nin katıldığı final müsabakaları sonrası dereceye girenlere madalya, başarı belgesi ve hediyeleri verildi.

İlçe genelinde ilk ve orta okullarda yapılan müsabakalara toplamda 93 öğrenci katıldı. 10 ayrı zeka oyununda performanslarını sergileyen 30 öğrenci, Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Ticaret Odası Başkanı Mustafa Aysel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Okan Günal tarafından verilen madalya ve belgelerini aldı.

Müsabakalarda Burhaniye’den 1.’liği kazanan 10 öğrenci Balıkesir il elemelerine gitmeye hak kazandı. İl elemelerinde başarı gösteren öğrenciler ise daha sonra Türkiye elemelerine katılarak performanslarını sergileyecekler.