Rock Festivalinin Yeni Adresi Burhaniye

Rock Festivalinin Yeni Adresi Burhaniye

20.1.2022

Zeytinli Rock Festivali bundan sonra Burhaniye’de yapılacak.

İlki 2005 yılında yapılan ve 2014 yılında Zeytinli Rock Festivali adıyla Edremit’te düzenlenmeye başlanan festival, yeni yapılan ihaleyle bundan sonra Burhaniye’de yapılacak.

Türkiye’nin en büyük organizasyonlarından biri olan ve her yıl milyonlarca kişiyi ağırlayan Rock festivalinin yeni ev sahibi Burhaniye olarak belirlendi. 7 yıllık sözleşme ile ihalesi yapılan alanı, Milyon Yapım Organizasyon kazandı. Çadır, Karavan Kamp, yüzme havuzu ve Aqua Park olarak hizmet verecek alanda Rock Festivali de yapılacak.

Mülkiyeti Belediyeye ait olan ve DENETKO ile ORJAN sahil sitelerinin arasında denize sıfır olarak yer alan 65 bin m2 alan için ihale yapıldı. Burhaniye Belediyesi encümeni huzurunda 29.12.2021 yılında yapılan ihalede Milyon Yapım Organizasyon 7 yıllık ihaleyi kazandı. Alanda Rock Festivalinin yanı sıra, Çok amaçlı çadır ve karavan kamp, yüzme havuzu ve Aqua Park’da bulunacak.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Zeytinli Rock Festivalini düzenleyen Milyon Yapım Organizasyon Firması yetkilisi Umut Kuzey’in bundan sonra Rock Festivalini Burhaniye’de düzenleyeceğini söylediğini belirterek, Rock Festivalinin Burhaniye’ye hayırlı olmasını diledi. Başkan Deveciler “Türkiye’nin önemli bir organizasyonuna ev sahipliği yapacağız. Bu organizasyon Burhaniye’ye önemli bir marka değeri kazandıracak. İlçemiz Türkiye’ye sesini her alanda duyurmaya devam ediyor” dedi.