5. Burhaniye Kitap Fuarı'nın Tarihleri Belli Oldu

5. Burhaniye Kitap Fuarı'nın Tarihleri Belli Oldu

26.6.2024

Burhaniye Belediyesi tarafından bu yıl 5.’si düzenlenecek olan Burhaniye Kitap Fuarı, 24-28 Temmuz tarihlerinde Ören Meydanı’nda düzenlenecek. Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in başlatarak her yıl yaptığı fuarda, bu yıl da sanattan edebiyata, tiyatrodan sinemaya; yazarlar, şairler, tiyatrocular, sanatçılar Burhaniye’de sevenleri ile buluşacak.

 

“Bin Yıllık Tarihten Bin Yıllık Kitaba” temasıyla 24-28 Temmuz tarihlerinde 5.’si gerçekleştirilecek fuar dolu dolu programı ve 5 ayrı noktada gerçekleşecek etkinliklerle bu yıl da Burhaniye’de sanat şöleni yaşatacak.

 

Her kitleye hitap eden yayınevleri ve yazarlar ile Ören Meydanı’nda kurulacak fuar alanında söyleşiler ve dinletiler gerçekleştirilirken, İskele Meydanı’nda da eş zamanlı olarak programlar yapılacak. Ören Amfi’de tiyatro gösterimleri, Öğretmenler Mahallesi Özgürlük Parkı’nda açık hava sinemaları, Ören sahilinde düzenlenecek gençlik konseri ile Burhaniye’de 5 gün boyunca gündem “sanat” olacak.

 

İlçeyi “Değişen ve Gelişen Burhaniye” mottosu ile yöneten Başkan Ali Kemal Deveciler, “Fuarımız artık Türkiye’de adı duyulmuş markalaşmış bir hal aldı. Turistler tatil planlarını fuarımız ve festivalimizin tarihlerine göre planlıyor. Burhaniye’mizin adının sanatla, edebiyatla anılması bizim için çok değerli.  Her yıl daha geniş kitlelere ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.