Burhaniye Yolları Yenilenmeye Devam Ediyor

Burhaniye Yolları Yenilenmeye Devam Ediyor

05.1.2024

Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ilçe sınırları içerisinde tespit edilen ve ilçe sakinleri tarafından talep edilen yol ve güzergâhların yenilenmesi için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı yol yapım, söküm ve döşeme ekipleri Cumhuriyet ve Bahçelievler Mahalleleri’nde 6 ayrı noktada eş zamanlı faaliyete geçerek yol yapım, parke taş döşeme ve tamirat işlemlerine başladı. Yapılan çalışmalar kapsamında ekipler, başta ilçe genelinde yapılan doğalgaz çalışmalarından ve geçtiğimiz günlerde İlçemiz genelinde etkili olan yoğun lodos ve şiddetli yağıştan kaynaklı bozulan tüm yolların yenileme çalışmalarını yapmaya devam ediyor.

Cumhuriyet Mahallesi 28, 29, 68, 69, 70. caddelerde yapımına başlanan yollar periyodik olarak yenilenerek parke taş döşeniyor. Ekiplerin bozuk olan yolların söküm çalışmaları devam ederken yapılan hummalı söküm çalışmalarının ardından sokaklar parke taş ile döşenmeye başlanacak olup tamamlanacak.

İlçenin bir diğer Mahallesi olan Bahçelievler Mahallesi’nde ise 2783. Cadde’de yapılan kaldırım ve bordür tamirat çalışması son sürat devam ederken ilçe genelindeki çalışmalar program dahilinde hız kesmeden devam ediyor.

Burhaniye’nin her köşesinde kırsal ve merkez Mahalle ayrımı yapmadan son sürat ve özveri ile çalışmalarına devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Burhaniye Belediyesi olarak ulaşım yatırımlarımızı merkez ve kırsal mahalle demeden sürdürüyoruz. Kentimiz genelinde yapılan doğalgaz kazı çalışmaları başta olmak üzere ve bunun yanı sıra çeşitli nedenlerden dolayı yıpranan yollar için eş zamanlı olarak üst yapı çalışmalarımıza İlçemiz genelinde bulunan her Mahallemiz ’de program dahilinde büyük bir hızla devam ediyoruz. Yaptığımız çalışmalar ile birlikte Burhaniye'mizi hak ettiği vizyonun yanı sıra yeni bir yüze kavuşturacağız. Tüm personelimiz ile birlikte ilçemizdeki yolları eskisinden de güzel bir hale getirmek için hiç durmadan, yorulmadan çalışıyoruz, bütün mesai arkadaşlarımın ellerine ve emeklerine sağlık.” diye konuştu.