Muhtarlar Günü Cumhuriyet Meydanı'nda Kutlandı

Muhtarlar Günü Cumhuriyet Meydanı'nda Kutlandı

19.10.2023
19 Ekim Muhtarlar günü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinlikle kutlandı.
2015 yılında alınan kararla her yıl kutlanmaya başlanan 19 Ekim Muhtarlar günü kutlamaları, Mahalle Muhtarlarının Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş ve Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’i makamında ziyaret etmesi ile başladı.
 
Ziyaret sonrası kutlama programı, Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk anıtına muhtar heyeti tarafından çelenk bırakılmasıyla devam etti. Düzenlenen törene Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Garnizon Komutanı Topçu Binbaşı Yusuf Kaya, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Jandarma Komutan Vekili Serkan İrez, protokol üyeleri, muhtarlar, daire müdürleri ve Burhaniye halkı katıldı. Atatürk anıtına konulan çelengin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Sonrasında günün anlam ve önemine dair konuşmalar yapıldı.
 
Muhtarlar adına Kocacami Mahallesi Muhtarı Yalçın Kocabey yaptığı konuşmada “Örgütlenmiş toplumların sorunları kolay çözülür; bizim de sorunlarımızın kolay çözümleneceğine inancımız tam, muhtarlar elinde olan yetkiler doğrultusunda Kaymakamlık ve Belediye ile birlikte mahallesindeki sıkıntıların üstesinden gelecektir. Bizler mührümüzün gücünün farkında olup buna yakışır şekilde hareket etmeliyiz” dedi. Muhtar Kocabey, konuşmasını emeği geçen herkese teşekkür ederek sonlandırdı.