Burhaniyeli Kadınlar Buluştu

Burhaniyeli Kadınlar Buluştu

22.3.2022

Burhaniyeli kadınlar, 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla Blue Port Otelde bir araya geldi. Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in eşi ile katıldığı kahvaltıya ayrıca muhtar eşleri ve kadın muhtarlarda katıldı.

Kahvaltıda kadınlara hitap eden Başkan Deveciler, Sosyal Belediyecilik anlayışıyla kadınların haklarını korumak adına öncü hizmetlere imza attıklarını belirterek, kadının toplumsal anlamdaki öneminin farkında olduklarını söyledi.

Başkan Deveciler, ilçeye yapılacak projelerle Burhaniye’nin daha da gelişeceğini sözlerine eklerken, projelerin birçoğunda kadınların hayatlarındaki sıkıntıları çözme aşamasında çalıştıklarını söyledi. Kadının özellikle çocuk bakımındaki sorumluluğunu alan Çocuk Bakım Merkezlerini hayata geçirdiklerini belirten Deveciler, öncelikle asgari ücret ve tek maaşlı ailelerin çocuklarına devletin aldığı ücretlerden daha düşük ücretlerle bakan Çocuk Bakım evinin açıldığını ve bununla birlikte kadının topluma katılarak aile ekonomisine katkı sağlamasını için gayret sarf ettiklerini söyledi.

Burhaniye Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nin de 8 Mart’ta kapılarını Burhaniyeli kadınlara açtığını vurgulayan Başkan Deveciler, ilçemizde yaşayan kadınlar sosyoekonomik ve psikolojik anlamda yaşadıkları sıkıntıları, danışma merkezimizdeki uzman psikolog ve sosyolog eşliğinde ücretsiz olarak çözüme kavuşturmak için hizmet verdiklerini söyledi. Deveciler ayrıca, hukuki anlamda da kadınların haklarını arayabilecekleri bir hizmeti sunduklarını ifade etti.

Kahvaltıya katılan kadınların tek tek kadınlar günlerini kutlayan Başkan Deveciler, katılımcılara hediyeler verdi.